Sociální pracovník - sociální pracovníci a ostatní odborní pracovníci v sociální oblasti ve veřejné správě, Jilemnice

Zdravotnictví / Sociální pracovník - sociální pracovníci a ostatní odborní pracovníci v sociální oblasti ve veřejné správě

Společnost Úřad práce České republiky

Místo pracoviště Masarykovo náměstí 8, Jilemnice
Minimální vzdělání Vyšší odborné
Výše ohodnocení 23 390 Kč

Detail pracovní nabídky na pozici: Sociální pracovník - sociální pracovníci a ostatní odborní pracovníci v sociální oblasti ve veřejné správě (Masarykovo náměstí 8, Jilemnice)

Hlavní náplň činnosti:

- Zajišťování agendy poskytování dávek příspěvek na péči a dávek osobám se
zdravotním postižením.
- Přímá práce s klienty a příjemci nepojistných sociálních dávek, vedení řízení o
žádostech, poskytování poradenství.
- Provádění cíleného sociálního šetření u osob nacházejících se v nepříznivé sociální
situaci, analýz této situace a poskytování navazujícího sociálního poradenství k jejímu
řešení.
- Rozhodování o nároku na dávky, zajišťování zpracování podkladů pro výplaty
přiznaných dávek a vedení ucelené spisové dokumentace žadatelů, včetně ověřování
a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení.
- Spolupráce se správními orgány, sociálními pracovníky a jinými organizacemi při
řešení situace žadatelů a příjemců dávek.

Kvalifikační a další požadavky:
- vzdělání dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, minimálně vyšší
odborné vzdělání v oborech zaměřených na sociální práci a pedagogiku, sociální
pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitativní a sociální
činnost nebo vysokoškolské vzdělání zaměřené na sociální práci, sociální politiku,
sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku
- výhodou znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád
- výhodou orientace v zákoně č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
- velmi dobrá uživatelská znalost práce s PC - MS Office
- schopnost sociálního kontaktu a komunikace
- řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič
- dobrý zdravotní stav
- odolnost vůči stresu, schopnost pracovat v zátěži
- dobrá znalost českého jazyka
- samostatnost, spolehlivost, pečlivost a iniciativa
- svéprávnost a občanská bezúhonnost

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 10. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy
- plný pracovní úvazek
- pružná pracovní doba
- předpokládaný nástup 15. února 2023, případně dle dohody
- pracovní poměr na dobu určitou, se zkušební dobou 6 měsíců (určena v souladu s §
178 odst. 3 zákona o státní službě, v platném znění), s trváním do doby, než bude toto
místo obsazeno státním zaměstnancem postupem podle § 24 odst. 1 nebo 5, nejdéle
však na 6 měsíců.

Zaměstnanecké výhody:
- 5 týdnů dovolené
- 5 dní indispozičního volna (sick days)
- 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí
- stravenky v hodnotě 90 Kč
- příspěvky z fondu kulturních a sociálních potřeb
- odměny k životním a pracovním výročím

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis
s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii
dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 29. ledna 2023 na e-mailovou adresu

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.
Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Informace o společnosti Úřad práce České republiky

Úřad práce České republiky
Masarykovo náměstí 8
Jilemnice
51401
IČO: 72496991
aktualizováno před asi rokem