Specialista dávek hmotné nouze - sociální pracovníci a ostatní odborní pracovníci v sociální oblasti ve veřejné správě, Semily

Zdravotnictví / Specialista dávek hmotné nouze - sociální pracovníci a ostatní odborní pracovníci v sociální oblasti ve veřejné správě

Společnost Úřad práce České republiky

Místo pracoviště Bítouchovská 1, Semily
Minimální vzdělání ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Výše ohodnocení 21 710 Kč

Detail pracovní nabídky na pozici: Specialista dávek hmotné nouze - sociální pracovníci a ostatní odborní pracovníci v sociální oblasti ve veřejné správě (Bítouchovská 1, Semily)

Hlavní náplň činnosti:
- Příjem žádostí o dávky pomoci v hmotné nouzi
- Kompletace podkladů k žádostem
- Komplexní zpracování, posuzování a vyhodnocování nároku na dávky dle zákona č.
- 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, a v souladu s dalšími právními normami
- Vedení správního řízení a ucelené spisové dokumentace
- Komunikace s klienty a poskytování poradenství v oblasti dávek pomoci v hmotné
nouzi
- Provádění místního šetření u žadatelů a příjemců dávek pomoci v hmotné nouzi
- Spolupráce s dalšími subjekty sociální péče, městy, obcemi, poskytovateli sociálních
služeb

Kvalifikační a další požadavky:
- Ukončené střední vzdělání s maturitou
- Znalost práce na PC (MS Office)
- Výborné komunikační schopnosti – schopnost jednat s klienty v obtížných situacích
- Profesionální vystupování, psychická odolnost
- Odpovědnost, samostatnost, flexibilita, pečlivost
- Výhodou je základní orientace v zákoně č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi, ve
znění pozdějších předpisů, a v zákoně č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění
pozdějších předpisů
- Dobrý zdravotní stav
- Dobrá znalost českého jazyka
- Svéprávnost a občanská bezúhonnost
- Státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu EU nebo občanství
státu, který je smluvním státem Dohody o EHP dle § 25 odst. 1 písm. a) a splnění
předpokladu dle § 25 odst. 2 z. č. 234/2014 Sb., o státní službě

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 9. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy
- plný pracovní úvazek
- pružná pracovní doba
- předpokládaný nástup 15. února 2023, případně dle dohody
- pracovní poměr na dobu určitou, se zkušební dobou 6 měsíců (určena v souladu s §
178 odst. 3 zákona o státní službě, v platném znění), s trváním do doby, než bude toto
místo obsazeno státním zaměstnancem postupem podle § 24 odst. 1 nebo 5, nejdéle
však na 6 měsíců.

Zaměstnanecké výhody:
- 5 týdnů dovolené
- 5 dní indispozičního volna (sick days)
- 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí
- stravenky v hodnotě 90 Kč
- příspěvky z fondu kulturních a sociálních potřeb
- odměny k životním a pracovním výročím

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis
s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii
dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 29. ledna 2023 na e-mailovou adresu

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.
Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Informace o společnosti Úřad práce České republiky

Úřad práce České republiky
Bítouchovská 1
Semily
51301
IČO: 72496991
aktualizováno před více než rokem