Internal control specialist - specialisté v oblasti kvality a certifikace systémů řízení (iso), Praha

Výroba a provoz, Administrativa / Internal control specialist - specialisté v oblasti kvality a certifikace systémů řízení (iso)

Společnost TOYOTA TSUSHO EUROPE S.A.

Místo pracoviště Plzeňská 3185, Praha
Minimální vzdělání ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Výše ohodnocení 35 000 Kč

Detail pracovní nabídky na pozici: Internal control specialist - specialisté v oblasti kvality a certifikace systémů řízení (iso) (Plzeňská 3185, Praha)

Upřesňující informace:
Náplň práce:
o SOX operating assessment, reporting and assist in all related activities.
o CSA audit project in Europe Region (from organization of audit up to follow up audit) and assist in all related activities.
o Assist in all related JSOX activities.
o Assist in standardization and improvement J-SOX documentation and activities.
o Supporting in data maintenance with IT tools.
o Assist in other missions (Ad HOC project) related to department from time to time.
o Possible business trips.
Požadavky:
o Knowledge of principal of auditing.
o Teamwork capability.
o Analytical skills.
o Professional knowledge of MS Office (especially in Excel).
o Regulatory knowledge.
o Financial and accounting knowledge.
o Professional knowledge of Control and Governance.
o Fluent English (write, read and speak is a must).
o Communication skills with all levels.
o Time management skills.
o Problem solving skills.

Zaměst.výhody:
Nabízíme:
- příspěvek na stravování
- 5 týdnů dovolené
- sick days (5 dní ročně)
- příspěvky do Cafeterie (benefity.cz)
- příspěvek na penzijní připojištění
- Nápoje na pracovišti zdarma

Informace o společnosti TOYOTA TSUSHO EUROPE S.A.

TOYOTA TSUSHO EUROPE S.A.
Plzeňská 3185
Praha
15000
IČO: 26455137
aktualizováno před více než 2 roky