Odborný pracovník/ce v sociálních službách-všeobecná zdravotní sestra - všeobecné sestry bez specializace (kromě dětských sester), Liberec

Zdravotnictví / Odborný pracovník/ce v sociálních službách-všeobecná zdravotní sestra - všeobecné sestry bez specializace (kromě dětských sester)

Společnost FOKUS Liberec o.p.s.

Místo pracoviště Nezvalova 662, Liberec
Minimální vzdělání Vyšší odborné
Výše ohodnocení 29 000 - 34 000 Kč

Detail pracovní nabídky na pozici: Odborný pracovník/ce v sociálních službách-všeobecná zdravotní sestra - všeobecné sestry bez specializace (kromě dětských sester) (Nezvalova 662, Liberec)

Obecně prospěšná organizace Fokus Liberec, která působí v Libereckém kraji již 30 let, hledá do rozvíjejícího se multidisciplinárního týmu v Liberci všeobecnou zdravotní sestru se zájmem o problematiku vážných duševních onemocnění u dětí i dospělých. Pracujeme s metodami zaměřenými na člověka, uplatňujeme principy recovery přístupu a metodiku CARe. Společnými silami řešíme nepříznivé zdravotní a sociální situace naších klientů v jejich přirozeném prostředí.
Popis pracovní pozice:
Zdravotní sestra je součástí multidisciplinárního týmu, v rámci kterého dochází ke sdílené spolupráci v oblasti podpory osob s duševním onemocněním. Zdravotní sestra sleduje a vyhodnocuje somatický a psychický stav klienta, individuálně plánuje péči, konzultuje zdravotní stav klientů s týmem. Je v úzkém kontaktu s ambulantními i praktickými lékaři a s lůžkovými zdravotnickými zařízeními. Samostatně anebo ve spolupráci s týmem realizuje intervence v místě bydliště klienta.
Požadujeme:
- ukončené vzdělání VOŠ obor všeobecná zdravotní sestra
- způsobilost k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu
- specializovaná způsobilost Sestra pro psychiatrii je výhodou (podpoříme ve vzdělávání)
- zkušenost s prací s lidmi s duševním onemocněním je výhodou
- schopnost týmové práce, psychickou odolnost a schopnost reagovat na nestandardní situace, které práce s naší cílovou skupinou přináší
- samostatnost, převzetí zodpovědnosti, dobré komunikační dovednosti, empatii, pracovní nadšení
- lidský přístup ke klientům, důvěra v zotavení z duševního onemocnění
- uživatelská znalost práce PC (Word, Excel, programy Google Workspace, Teams, Dr.Rex)
- otevřenost a ochota se vzdělávat v nových přístupech v rámci péče o duševní zdraví
- bezúhonnost a zdravotní způsobilost
- řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič)
Nabízíme:
- Práci v multidisciplinárním týmu na částečný (0,5) nebo plný pracovní úvazek (1.0).
- Smysluplnou práci v dobře komunikujícím týmu v málo hierarchickém prostředí.
- Přizpůsobení pracovní doby a při plném pracovním úvazku možnost práce z domova, práci přes den a volné víkendy.
- Terénní práci, která nabízí možnost poznat životní kontext i prostředí, ve kterém klienti žijí.
- Podporu v osobním rozvoji a vzdělávání, interní školení, workshopy, stáže a možnost profesního růstu - po zapracování zájemcům hradíme specializační vzdělávání v oboru psychiatrická sestra
- Partnerské a respektující prostředí.
- Získání zkušeností v novém odvětví sociální psychiatrie při spolupráci s psychiatrem, psychiatrickou sestrou, speciálním pedagogem, psychologem, sociálními pracovníky, pracovníky v sociálních službách a peer konzultanty.
- Možnost měnit pohled odborné i laické veřejnosti na problematiku péče o duševně nemocné.
- Supervizní a metodickou podporu.
- Pravidelné fact porady, supervize a balintovské skupiny pod vedením klinického psychologa.
- 5 týdnů dovolené, sick days, věrnostní příspěvek již po prvních dvou letech pracovního poměru u organizace.
Mzdové ohodnocení při úvazku 1.0: Základní mzdový tarif: 21 500,- Kč
Osobní ohodnocení: 5 500 až 8 500,- Kč v závislosti na pracovním výkonu a kompetencích
Specializační příplatek: 2 000,-Kč (tj. 16 hodin dalšího vzdělávání nad rámec 24h povinného vzdělávání)
Sestra s dokončenou kvalifikací na sestru psychiatrickou příplatek: 2 000,-Kč
Při práci pro organizaci 2 roky, věrnostní příplatek ve výši 2 000,- Kč (po dalších odpracovaných letech příplatky až do výše 10 000,- Kč/měsíc).
Kontakt pro zaslání životopisu a motivačního dopisu:
Pavlína Prousková, DiS., e-mail:

Informace o společnosti FOKUS Liberec o.p.s.

FOKUS Liberec o.p.s.
Nezvalova 662
Liberec
46015
IČO: 46749411
aktualizováno před 11 měsíci