Odborný vrchní referent/tka - specialista/ka trhu práce - ostatní odborní pracovníci úřadů práce a pracovních agentur, Svitavy

Služby, Administrativa / Odborný vrchní referent/tka - specialista/ka trhu práce - ostatní odborní pracovníci úřadů práce a pracovních agentur

Společnost Úřad práce České republiky

Místo pracoviště Bezručova 2055, Svitavy
Minimální vzdělání ÚSO s maturitou (bez vyučení)
Výše ohodnocení 21 710 Kč

Detail pracovní nabídky na pozici: Odborný vrchní referent/tka - specialista/ka trhu práce - ostatní odborní pracovníci úřadů práce a pracovních agentur (Bezručova 2055, Svitavy)

NÁPLŇ PRÁCE: Systémové zpracování analýz trhu práce regionu a vývoje zaměstnanosti na
základě monitorování trhu práce. Zpracování krátkodobých prognóz vývoje. Zajišťuje agendu při uplatňování vybraných nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti, agendu poskytování příspěvku na veřejně prospěšné práce, společensky účelná pracovní místa , příspěvek na samostatně výdělečnou činnost, cílené programy zaměstnanosti, příspěvek na regionální mobilitu a další programy. Zpracovává žádosti zaměstnavatelů, zajišťuje úhradu příspěvků, podílí se na práci v hodnotící komisi trhu práce. Realizuje předběžnou a průběžnou veřejnosprávní
kontrolu, pracuje se spisovou službou a zveřejňuje uzavřené dohody v registru smluv.
Uskutečňuje poradenství pro zaměstnavatele, a uchazeče o zaměstnání, organizačně zajišťuje a vede semináře, setkání a předvýběrová/výběrová řízení se zaměstnavateli a podílí se na dalších aktivitách organizovaných ÚP ČR, spolupracuje se zaměstnavateli a informuje je o situaci na trhu práce a nástrojích a opatřeních aktivní politiky zaměstnanosti, zjišťuje jejich potřeby a nároky ve
vztahu k pracovní síle a předává informace útvarům ÚP ČR. Spolupracuje s dalšími útvary úřadu práce, dále se správními úřady, územními samosprávnými celky, orgány sociálního zabezpečení, orgány pomoci v hmotné nouzi, orgány státní zdravotní správy, zaměstnavateli a dalšími subjekty podle zvláštních právních předpisů při realizaci opatření souvisejících s rozvojem trhu
práce a se zaměstnaností. Další úkoly v rámci Vašeho služebního zařazení plníte dle pokynů přímých nadřízených. Ve své činnosti se řídí organizačním a pracovním řádem služebního úřadu, obecně závaznými právními předpisy, vnitřními řídícími akty a služebními předpisy, plní
další obecné úkoly z nich vyplývající a řádně hospodaří se svěřenými prostředky. Zúčastňuje se školení o bezpečnosti práce a požární ochraně organizovaných služebním úřadem. achovává mlčenlivost o interních záležitostech úřadu práce vyplývajících z plnění služebních úkolů.
POŽADAVKY: Výběrového řízení na výše uvedené služební místo se v souladu se zákonem
může zúčastnit žadatel, který: splňuje základní předpoklady stanovené zákonem, tj.:je státním občanem České republiky, dosáhl věku 18 let, je plně svéprávný, je bezúhonný, dosáhl vzdělání stanoveného zákonem pro toto služební místo, má potřebnou zdravotní způsobilost.
KONTAKT: Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební
místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 6. ledna 2023, tj. v této lhůtě zaslané prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla organizačního útvaru služebního úřadu: Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Pardubicích, Boženy Vikové – Kunětické 2011, 530 02 Pardubice, nebo osobně podané na podatelnu organizačního útvaru služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu organizačního útvaru
služebního úřadu nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID 4p2zpna. Formulář žádosti tvoří přílohu č. 1 tohoto oznámení uloženou v úvodu textové části výběrového řízení. Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“, a „Výběrové řízení pod č. j. UPCR2022/114082-78099809“.

Bližší informace najdete na: https://www.uradprace.cz v sekci kariéra

Informace o společnosti Úřad práce České republiky

Úřad práce České republiky
Bezručova 2055
Svitavy
56802
IČO: 72496991
aktualizováno před více než rokem