Terénní sociální pracovník do centra domek - odborní pracovníci v sociální oblasti, Čáslav

Zdravotnictví / Terénní sociální pracovník do centra domek - odborní pracovníci v sociální oblasti

Společnost Oblastní charita Kutná Hora

Místo pracoviště Jana Karafiáta 199, Čáslav
Minimální vzdělání Vyšší odborné
Výše ohodnocení 24 000 - 26 000 Kč

Detail pracovní nabídky na pozici: Terénní sociální pracovník do centra domek - odborní pracovníci v sociální oblasti (Jana Karafiáta 199, Čáslav)

OBLASTNÍ CHARITA KUTNÁ HORA hledá vhodného kandididáta pro CENTRUM DOMEK

Náplň práce:
Jde především o sociální práci v terénní formě služby NZDM (nízkoprahové zařízení pro děti a mládež) v odpoledních hodinách:
o oslovování, navazování a udržovaní kontaktu s dětmi a mladými lidmi od 6 do 26 let, kteří jsou ohroženi nepříznivými sociálními vlivy,
o orientovat děti a mladé lidi v jejich situaci, minimalizovat sociální a zdravotní rizika a zlepšit předpoklady pro jejich kvalitní život,
o organizování preventivních a volnočasových aktivit v terénu.

V dopoledních hodinách o terénní sociální práci s rodinami v jejich přirozeném prostředí a práce v předškolkovém klubíku pro děti od 2,5 do 5 let (SASRD - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi), dle potřeby.
o podpora a nácvik rodičovského chování (zaměřené na práci s matkou - denní režim, zohledňovat citové potřeby,…),
o podpora a nácvik péče o dítě,
o posilování schopností rodičů nastavovat hranice ve výchově,
o vedení hospodaření (splátkové kalendáře, levné nákupy, nácvik vaření,…),
o vedení k pravidelné zdravotní péči o sebe a děti,
o vedení rodičů k hygienickým návykům,
o udržování domácnosti (podpora/nácvik praní, úklidu, žehlení,…),
o předškolní vzdělávání dětí.

Dále:
* administrativa související s poskytováním obou služeb (zápisy o provedených úkonech, práce s dokumentací klientů),
* účast na poradách, supervizích, povinném vzdělávání, organizace potravinové pomoci.

Požadujeme:
o vzdělání VOŠ, VŠ dle zákona 108/2006 Sb., zákon o sociálních službách podmínkou,
o zkušenosti s prací ve zmiňovaných sociálních službách výhodou,
o schopnost a ochota k znovuzavedení a rozšíření terénní formy služby NZDM,
o komunikační dovednosti, spolehlivost, trpělivost, lidský přístup, nekonfliktní povaha,
o schopnost organizovat hry, volnočasové aktivity a vést preventivní programy v terénu,
o schopnost řešit problémy klientů v terénu,
o pochopení a kladný vztah k dětem, mladým lidem a rodinám i ze sociálně znevýhodněného prostředí,
o schopnost především samostatné práce,
o schopnost oslovování neznámých dětí a mladých lidí "na ulici",
o práce s PC na uživatelské úrovni,
o ztotožnění se s posláním Charity,
o zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost,
o řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič PODMÍNKOU !!!

Nabízíme:
o pracovní smlouvu na dobu určitou na 1 rok s možností dalšího prodloužení,
o práci na plný úvazek 1,0 (40 hodin týdně),
o práce 5 x týdně (pondělí až pátek) od 7,30 do 16,00 hodin,
o úhradu kurzů v rámci povinného vzdělávání dle zákona 108/2006 Sb.,
o 25 dní dovolené + 2 dny ředitelského volna (před velikonočními a vánočními svátky),
o možnost získání mimořádné odměny ke mzdě,
o mzda odpovídající zkušenostem a praxi, po zkušební době navíc osobní ohodnocení,
o realizovat se v sociálních službách, kde každý den je jiný,
o rozvíjet sociální služby dle nových poznatků a změn.

Zaměstnanecké výhody: 25 dnů dovolené + 2 dny pracovního volna navíc, možnost dalšího vzdělávání, příspěvek na vzdělávání, asistence při zaučení.

Předpokládaný nástup: listopad 2023 nebo dohodou.

Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte na adresu:

Vybraní uchazeči budou telefonicky kontaktováni a pozváni k ústním pohovorům.

Více informací o pracovní pozici poskytne Bc. Radmila Fedora, DiS., vedoucí Centra Domek, na tel. 731 598 983.

Informace o společnosti Oblastní charita Kutná Hora

Oblastní charita Kutná Hora
Jana Karafiáta 199
Čáslav
28601
IČO: 49543547
aktualizováno před 7 měsíci