Výzkumný pracovník - technolog - ostatní chemičtí inženýři a specialisté v příbuzných oborech, Stráž pod Ralskem

Výroba a provoz / Výzkumný pracovník - technolog - ostatní chemičtí inženýři a specialisté v příbuzných oborech

Společnost MemBrain s.r.o.

Místo pracoviště Pod Vinicí 87, Stráž pod Ralskem
Minimální vzdělání VŠ magisterské
Výše ohodnocení 35 000 - 41 000 Kč
Požadované jazyky {:cs=>"Angličtina"} {:cs=>"Ruština"} {:cs=>"Němčina"}
Odpověď na inzerát

Detail pracovní nabídky na pozici: Výzkumný pracovník - technolog - ostatní chemičtí inženýři a specialisté v příbuzných oborech (Pod Vinicí 87, Stráž pod Ralskem)

MemBrain s.r.o. je jednou z nejlépe hodnocených výzkumných organizací podporovaných Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR zaměřených na aplikovaný výzkum, je součástí skupiny MEGA (světového dodavatele elektromembránových technologií s delší než třicetiletou historií) a aktuálně hledá kolegu/kolegyni do svého týmu. Hledáme zkušeného technologa ve vodním hospodářství nebo šikovného absolventa magisterského nebo doktorského programu, kterého v práci rádi zaučíme.
Vaším úkolem bude podílet se na vývoji komplexních postupů a technologií využívajících převážně membránové technologie pro úpravu roztoků elektrolytů (elektrodialýza, mikrofiltrace, ultrafiltrace, reverzní osmóza, nanofiltrace). Příklady mohou být úprava a recyklace průmyslových odpadních vod, výroba ultračisté vody pro energetiku a polovodičový průmysl, výroba speciálních produktů ve farmacii a chemickém průmyslu.
Náplň práce:
Výzkum a vývoj:
- vývoj, návrh, ověření a podíl na realizaci komplexní technologie upravující vodu s obsahem různých organických či anorganických látek s využitím elektromembránových i tlakových membránových procesů
- návrh konceptů technologie včetně bilančních a návrhových výpočtů
- aboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologií
- vypracování studií proveditelnosti a basic designu nových technologií
- spolupráce s dalšími odděleními společnosti, které vyvíjejí membrány a moduly
Spolupráce na komerčních zakázkách:
- podpora obchodních případů (technická část nabídek, příprava technické části projektů)
- laboratorní, pilotní a poloprovozní ověření technologií na reálných surovinách
- vypracování studií proveditelnosti a basic designu pro koncové uživatele technologií
Požadujeme:
- VŠ vzdělání chemicko-technologického zaměření (např. chemické inženýrství, chemická technologie, fyzikální chemie, apod.)
- komunikativnost, schopnost vedení a srozumitelného zadání práce laboratorním technikům
- anglický jazyk na komunikativní úrovni, NJ a RJ výhodou
- znalost práce s PC se základním aplikačním SW
- aktivitu, chuť učit se novým věcem
- schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, schopnost tvořit
- řidičský průkaz skupiny B
Nabízíme:
- měsíční mzdu v rozpětí 35.000 - 41.000 Kč + 3x ročně týmové bonusy (odměny ve vazbě na hospodářské výsledky společnosti cca 16% roční smluvní mzdy, odměny za výjezd na sl. cestu a zahr. diety)
- intelektuálně pestrou a zajímavou práci v oblasti vývoje technologií úpravy vod
- uplatnění v důležitém a perspektivním oboru s možností profesního rozvoje a doplňování odborných znalostí a dovedností (účast na odborných konferencích, účast na specializovaných školeních a veletrzích)
- zázemí neustále se rozvíjející ryze české společnosti s třicetiletou historií a vlastními výrobky dodávanými do celého světa
- příjemné pracovní prostředí, moderní vybavení
- dotované stravování v závodní jídelně, 5 týdnů dovolené, cafeterii Edenred, příspěvky na penzijní připojištění, telefon i k soukromým účelům, odměny k pracovním a životním jubileím, 2 dny free day
- jednosměnný provoz s pružnou pracovní dobou (37,5 hodiny týdně)
- možnost ubytování ve služebním bytě, případná pomoc s relokací
Místo výkonu práce: MemBrain s.r.o., Pod Vinicí 468, Stráž pod Ralskem
Termín nástupu: 1.7.2024
Pozice je vhodná i pro absolventy.
Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám Váš životopis včetně motivačního dopisu na kontaktní osoba personalistka Ing. Tereza Jeřábková (tel. 487 888 181, 737 079 644, nebo vedoucí Personálně-právního oddělení Jana Vorlová Čeledová (tel. 487 888 211, 606 379 882,

Požadavky

  • Práce s PC
  • Řidičský průkaz - řízení osobních automobilů - skupina B

Informace o společnosti MemBrain s.r.o.

MemBrain s.r.o.
Pod Vinicí 87
Stráž pod Ralskem
47127
IČO: 28676092
aktualizováno před asi 2 měsíci

Odpověď na pracovní pozici Výzkumný pracovník - technolog - ostatní chemičtí inženýři a specialisté v příbuzných oborech